Minbic’te Ele Geçirilen IŞİD Hastanesindeki Malzemeler TC Patentli

Minbic’in batı cephesinde IŞİD’e ait bir hastane ve bir emirin evi ele geçirildi. Hastanedeki malzemeler ise Türk devletinin çetelere desteğini bir kez daha ortaya koydu. Malzemelerin çoğunluğunun TC patentli olduğu görüldü.

IŞİD işgali altındaki Minbic’in özgürleştirilmesi için başlatılan “Komutan Faysal Ebû Leyla Operasyonu” 24’üncü gününde devam ediyor. Operasyonlar kapsamında özellikle IŞİD’in asayiş noktaları başta olmak üzere birçok önemli alan ele geçirildi. Batı cephesi savaşçıları tarafından da iki gün önce özgürleştirilen Şexbadbaş köyünde bulunan üç katlı hastane de çetelerden alındı. Köy girişindeki üç katlı hastanede hasta bakım odaları ve çok sayıda ilaç ele geçirildi. Hastanede ele geçirilen malzemelerin ve gelen kolilerin çoğunun TC patentli Çetin İlaç Sanayi ve Anonim Şirketi ile Deva Holding’e ait olması ise, her defasında ifade edilen IŞİD-Türkiye işbirliğini bir kez daha kanıtladı.

IŞİD Emiri Yakalandı

Aynı zamanda Emir İsa olarak bilinen Lübnanlı emirin evi de yine meclis savaşçıları tarafından  alındı. Emirin evinde çok sayıda askeri malzeme, cihazlar ve termal bulunurken, IŞİD’e ait birçok cephane de ele geçirildi.

Operasyonda yer alan Minbiç özgürlük savaşçısı Saleh Muhammed, ele geçirilen IŞİD emiri için ”Bilindiği gibi birinin emir olması için 7 sivilin kafasını kesmesi lazım ”derken, bu IŞİD emirinin bir Lübnanlı olduğu ve operasyon yapılan köyde sıkıştırıldığını aktardı.

c59fexdebbac59f_1_ c59fexdebbac59f_7_

 

c59fexdebbac59f_9_

 

 

ANF