Ankara Konur Sokak’ta Bıçaklı Saldırı! DHF’li Bir Genç Bıçaklandı!

Ankara Konur Sokak’ta afiş çalışması yapan DHF’lilere saldıran bir grup, bir DHF’liyi kalçasından bıçaklarken, bir diğerini yüzünden yaraladı.

Ankara’da düzenlenmesi planlanan “Mazgirt-Ovacık Belediyeleri ile Dayanışma Konseri”nin afiş çalışmaları sırasında, DHF’li gençlere yönelik bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda bir DHF’li kalçasından bıçaklanırken, ambulansın geç gelmesi tepkiyle karşılandı. Bir başka DHF üyesinin de elmacık kemiğinden hafif yaralandığı saldırıda, saldırıyı gerçekleştiren beş kişiden birinin Yusuf Demirel isimli uyuşturucu satıcısı olduğu ve birinin de ismi öğrenilemeyen “Miço” lakaplı biri olduğu öğrenildi.

sablon (5)

Saldırganların daha önce Dikmen’de Halkevcilere de saldırıldığı bildirildi. Saldırganların asılan bir pankartı sökmeye çalıştığı ve bu sırada çıkan tartışma sonucu bıçakla DHF’lilere saldırdığı öğrenildi. Saldırganlar olay yerinden kaçarken, kaçmayı başaramayan bir tanesi önce cafelerden birine sığınmış, burada tepkili gençler tarafından dövülmesi üzerine arka kapıdan kaçırıldığı edinilen bilgiler arasında.

Hacettepe Hastanesi’ne kaldırılan DHF’li gencin durumunun iyi olduğu bildirildi.

direnişteyiz.net